• Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?
  Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?
  100 Views

  Dla miłośników jazdy po bezdrożach ugrzęźnięcie na podmokłym terenie nie jest niczym nadzwyczajnym. Podczas takiej wyprawy jesteśmy jednak zdani sami na siebie, a przeszkody mogą być naprawdę trudne do pokonania. Warto, a nawet trzeba zamontować w swoim pojeździe off-roadowym wyciągarkę. Ale aby to zrobić, trzeba najpierw dowiedzieć się – jak prawidłowo dobrać wyciągarkę do samochodu? Postaramy się to opisać szczegółowo w poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Off-road – jak zacząć?
  Off-road – jak zacząć?
  46 Views

  Rosnąca popularność samochodów terenowych przełożyła się także na wzrost popularności tak zwanego OFF-ROADu. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów zmotoryzowanych i chcesz spróbować czegoś nowego, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Doradzamy w nim, jak postawić swoje pierwsze kroki w off-roadzie i jak rozpocząć przygodę z jazdą po nieutwardzonych drogach.

  Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK do samochodów strażackich
  Ładowarki CTEK do samochodów strażackich
  115 Views

  Badania potwierdzają, że używanie ładowarek CTEK znacznie wydłuża żywotność baterii jak również wpływa na ich bieżąca sprawność. Często rozładowywane baterie zasiarczają się, tracąc  swoja pojemność, a po ponownym doładowaniu nie odzyskują już nigdy swojej pierwotnej pełnej sprawności.

  Czytaj więcej
 • Snorkel, wszystko co trzeba o nim wiedzieć
  Snorkel, wszystko co trzeba o nim wiedzieć
  192 Views

  Zastosowanie snorkela jest bardzo proste, ma on doprowadzać powietrze do silnika w momencie w którym nasz pojazd znajdzie się na przykład pod wodą dzięki temu minimalizujemy szanse na to iż nasz pojazd zaciągnie wodę podczas przejazdu przez nią, dlatego jeśli chcemy topić nasz samochód po klamki snorkel jest wręcz wymagany.

  Czytaj więcej
 • Przegląd wyciągarek elektrycznych Kangaroowinch
  Przegląd wyciągarek elektrycznych Kangaroowinch
  176 Views

  Marka Kangaroowinch jest obecna od 2020 roku i jest kontynuacją marki Powerwinch znanej na rynku już od ponad 20lat. Obydwie marki należą do firmy 4x4 Terenowiec Wyposażenie Pojazdów specjalnych z Krakowa.

  Czytaj więcej
 • Podnośniki Hi-Lift – przegląd i charakterystyka modeli
  Podnośniki Hi-Lift – przegląd i charakterystyka modeli
  251 Views

  Podnośnik Hi-lift to urządzenie o którym słyszał chyba każdy kto choć trochę interesuje się offroadem jednak nie wiele osób wie, że jego początki sięgają już 1905 roku gdzie po raz pierwszy został wyprodukowany w fabryce The Bloomfield Manufacturing Company.  Początkowo został wymyślony jako urządzenie wielofunkcyjne do przeznaczenia głównie w rolnictwie (np. do wyrywania korzeni ściętych drzew) lub w na kolei do podnoszenia wagonów.

  Czytaj więcej
 • Jak zmierzyć i dobrać dystanse do kół?
  Jak zmierzyć i dobrać dystanse do kół?
  111 Views

  Jeżeli chcemy zwiększyć rozstaw kół, najlepszym sposobem będzie założenie dystansów do felg. To najszybsza metoda, która posiada swoje wady i zalety. Należy wybrać taki produkt, który pozwoli zachować kompromis między wyglądem, trwałością i bezpieczeństwem jazdy. W poniższym artykule opisze jak zmierzyć i dobrać dystanse do kół oraz jakie produkty wybrać, aby się nie rozczarować.

  Czytaj więcej
 • Nowe wyciągarki elektryczne do QUADów ATV - seria adventure
  Nowe wyciągarki elektryczne do QUADów ATV - seria adventure
  154 Views

  W tym roku wprowadziliśmy do naszej ofert wyciągarki ATV/UTV z serii Kangaroowinch Adventure. Są to modele Adventure K35 12V oraz K45 12V. Czym zatem one się wyróżniają?

  Czytaj więcej
 • Kto może używać pomarańczowego koguta?
  Kto może używać pomarańczowego koguta?
  731 Views

  Na drogach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że można spotkać pojazdy, które wyposażone są w lampy ostrzegawcze – koloru niebieskiego, czerwonego, ale także pomarańczowego. Kolor niebieski i czerwony jest obowiązkowy jedynie w pojazdach uprzywilejowanych, z kolei z pomarańczowego światła mogą korzystać określone służby. Kto ma obowiązek stosować i kiedy możemy używać koguta? Sprawdź w naszym najnowszym wpisie!

  Czytaj więcej
 • Jaki akumulator wybrać do łodzi?
  Jaki akumulator wybrać do łodzi?
  309 Views

  Na łodzi bezpieczeństwo jest na pierwszy miejscu, a co ważne zależne jest od zasilania urządzeń znajdujących się na podkładzie. Dlatego, korzystając z łodzi, nie możemy zapomnieć o prawidłowym działaniu akumulatorów, ponieważ jego zadanie nie kończy się jedynie na uruchomieniu silnika. Akumulator jest potrzebny również do obsługi dodatkowych sprzętów. 

  Czytaj więcej
 • Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  807 Views

  Pojazdy gąsienicowe służą przede wszystkim do poruszania się po terenach bagnistych, niestabilnych, niedostępnych pod względem pochyłości oraz w miejscach o zmniejszonej przyczepności. Taki układ jazdy wykorzystuje się zwłaszcza w większych pojazdach oraz również samochodach terenowych. Co zatem musisz wiedzieć o napędzie gąsienicowy do samochodu? Najważniejsze kwestie przedstawimy w naszym poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Ranking wyciągarek samochodowych 2020
  Ranking wyciągarek samochodowych 2020
  459 Views

  Każdy miłośnik ekstremalnej jazdy off-roadowej powinien posiadać samochód terenowy wyposażony w wyciągarkę samochodową. Oczywiście w to urządzenie zaopatrują się również pojazdy specjalne, pojazdy pomocy drogowej, wojsko czy pojazdy służb ratowniczych. Oferta wyciągarek na rynku jest bardzo szeroka – mowa nie tylko o ich rodzajach, ale głównie o modelach od różnych producentów. Jaką wyciągarkę wybrać? Podpowiemy w poniższym artykule, gdzie przedstawimy ranking wyciągarek samochodowych. Ułatwi...

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 38 (4 Pages)