• Montaż wyciągarki do quada - jak zamontować wyciągarkę?
  Montaż wyciągarki do quada - jak zamontować wyciągarkę?
  22 Views

  Quad to nie tylko sprzęt do sportowego przemieszczania się czy rekreacyjnych rajdów. Ma również ogromną wartość użytkową. Każde powyższe przeznaczenie może skończyć się jednak utknięciem na grząskim gruncie, na co rozwiązaniem jest potencjalne użycie wyciągarki. Jak wybrać wyciągarkę do quada i przeprowadzić montaż tego urządzenia?

  Czytaj więcej
 • Montaż wyciągarki samochodowej – jak to zrobić?
  Montaż wyciągarki samochodowej – jak to zrobić?
  50 Views

  Wyciągarka jest urządzeniem niezbędnym w każdej terenówce, zwłaszcza jeśli interesują nas wymagające rajdy i wyprawy. Sprzęt ten przydaje się w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Jednak czy z zamontowaniem wyciągarki poradzimy sobie sami? Jeśli posiadamy kilka narzędzi i chęci, warto spróbować podjąć się montażu wyciągarki. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy, jak wygląda dokładnie instalacja urządzenia w pojeździe.

  Czytaj więcej
 • Budowa wyciągarki elektrycznej
  Budowa wyciągarki elektrycznej
  35 Views

  Wyciągarka stanowi wyposażenie niejednego auta terenowego, samochodu specjalnego czy pojazdu wojskowego. To urządzenie, które sprawdza się w wielu sytuacjach, a mowa głównie o wyciąganiu pojazdów z opresji. Przydaje się także, gdy trzeba przejechać przez wymagający teren, gdzie auto ugrzęzło w błocie lub zakopało się na piaskach. Wyciągarka to zatem podstawa, zwłaszcza w typowych terenówkach i pojazdach specjalnych. Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Rozważasz zakup...

  Czytaj więcej
 • Zostań w domu i... zadbaj o swój akumulator!
  Zostań w domu i... zadbaj o swój akumulator!
  103 Views

  Teraz gdy używamy nasz samochód dużo mniej, mamy idealną okazję na zadbanie o jego akumulator

  Czytaj więcej
 • Rodzaje napędów 4x4
  Rodzaje napędów 4x4
  35 Views

  Napęd 4x4 znajdziemy w modelach pojazdów w różnych segmentach, w tym także w samochodach terenowych czy pojazdach specjalnych. Obecnie praktycznie każdy z producentów aut ma w swojej ofercie pojazd z napędem na wszystkie koła. W zależności od danego modelu mamy również do czynienia z odmiennymi rodzajami tego napędu.

  Czytaj więcej
 • Off-road – co to jest?
  Off-road – co to jest?
  36 Views

  Popularność samochodów terenowych z roku na rok rośnie, dlatego nic dziwnego, że wraz z tym również zainteresowanie off-roadem. To przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek od codzienności. Dla wielu jest to życiową pasją i sportem, który dodaje adrenaliny oraz wrażeń podczas wypraw. Czym jest zatem off-road i co musimy wiedzieć? 

  Czytaj więcej
 • Ładowarki DC/DC CTEK D250SE oraz CTEK SMARTPASS 120
  Ładowarki DC/DC CTEK D250SE oraz CTEK SMARTPASS 120
  184 Views

  Pojazdy o specjalnym przeznaczeniu nie rzadko korzystają z dodatkowych akumulatorów, które są źródłem energii dla wielu urządzeń elektrycznych zamontowanych na pojedzie zgodnie z jego przeinaczeniem.

  Czytaj więcej
 • Zblocze do wyciągarki – jak działa?
  Zblocze do wyciągarki – jak działa?
  128 Views

  Wyciągarka stała się niezwykle popularnym urządzeniem, a wszystko za sprawą swoich zalet i szerokich możliwości zastosowania. Jednak często zaopatrujemy się w dodatkowe akcesoria i sprzęt, aby móc łatwiej i sprawniej korzystać z wyciągarki. Ponadto takie elementy skutecznie zwiększają siłę uciągu, utrzymują stale naprężenie linii, a ogólniej mówiąc – po prostu ułatwiają pracę z urządzeniem. Do jednych z akcesoriów możemy zaliczyć przede wszystkim zblocze. W jaki sposób działa ten element? Czy...

  Czytaj więcej
 • Rodzaje wyciągarek – jakie urządzenie wybrać?
  Rodzaje wyciągarek – jakie urządzenie wybrać?
  73 Views

  Wyciągarka jest jednym z najważniejszych elementów przede wszystkim samochodów terenowych czy pojazdów specjalnych. Przydaje się wtedy, gdy musimy przejechać przez trudny teren, a jest to niemożliwe przez warunki panujące na drodze czy pogodę. Ponadto to urządzenia, które cechują się szerokim zastosowaniem, dlatego cieszą się dużą popularnością na rynku. Jakie mamy rodzaje wyciągarek? W poniższym artykule zapoznasz się ze wszystkimi rodzajami tego urządzenia, które świetnie sprawdzi się w...

  Czytaj więcej
 • Lina syntetyczna czy stalowa – jaką linę wybrać do wyciągarki?
  Lina syntetyczna czy stalowa – jaką linę wybrać do wyciągarki?
  97 Views

  Jednocześnie liny syntetyczna oraz liny stalowe z powodzeniem instalowane są w wyciągarkach, zwłaszcza do samochodów terenowych czy pojazdów specjalnych. Świetnie zatem sprawdzają się w terenie, gdzie narażone są na trudne warunki oraz czynniki zewnętrze. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj lin wybrać do swojej wyciągarki. Dlatego przychodzimy z pomocą i postaramy się pomóc w doborze odpowiedniej liny do urządzenia. Która z nich będzie lepsza, skuteczniejsza oraz łatwa i prosta w swojej...

  Czytaj więcej
 • Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  339 Views

  Pojazdy gąsienicowe służą przede wszystkim do poruszania się po terenach bagnistych, niestabilnych, niedostępnych pod względem pochyłości oraz w miejscach o zmniejszonej przyczepności. Taki układ jazdy wykorzystuje się zwłaszcza w większych pojazdach oraz również samochodach terenowych. Co zatem musisz wiedzieć o napędzie gąsienicowy do samochodu? Najważniejsze kwestie przedstawimy w naszym poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK - do czego służą?
  Ładowarki CTEK - do czego służą?
  192 Views

  Ładowarki AC/DC CTEK są urządzeniami przetwarzającym napięcie 230V prądu przemiennego z sieci elektrycznej, na napięcie 12V lub 24V prądu stałego którego ładunek jest wprowadzany jest do akumulatora w celu jego zmagazynowanie.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 26 (3 Pages)