• Lina syntetyczna czy stalowa – jaką linę wybrać do wyciągarki?
  Lina syntetyczna czy stalowa – jaką linę wybrać do wyciągarki?
  8 Views

  Jednocześnie liny syntetyczna oraz liny stalowe z powodzeniem instalowane są w wyciągarkach, zwłaszcza do samochodów terenowych czy pojazdów specjalnych. Świetnie zatem sprawdzają się w terenie, gdzie narażone są na trudne warunki oraz czynniki zewnętrze. Wiele osób zastanawia się, jaki rodzaj lin wybrać do swojej wyciągarki. Dlatego przychodzimy z pomocą i postaramy się pomóc w doborze odpowiedniej liny do urządzenia. Która z nich będzie lepsza, skuteczniejsza oraz łatwa i prosta w swojej...

  Czytaj więcej
 • Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  3 Views

  Pojazdy gąsienicowe służą przede wszystkim do poruszania się po terenach bagnistych, niestabilnych, niedostępnych pod względem pochyłości oraz w miejscach o zmniejszonej przyczepności. Taki układ jazdy wykorzystuje się zwłaszcza w większych pojazdach oraz również samochodach terenowych. Co zatem musisz wiedzieć o napędzie gąsienicowy do samochodu? Najważniejsze kwestie przedstawimy w naszym poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK - do czego służą?
  Ładowarki CTEK - do czego służą?
  77 Views

  Ładowarki AC/DC CTEK są urządzeniami przetwarzającym napięcie 230V prądu przemiennego z sieci elektrycznej, na napięcie 12V lub 24V prądu stałego którego ładunek jest wprowadzany jest do akumulatora w celu jego zmagazynowanie.

  Czytaj więcej
 • Rozwiązywanie problemów z wyciągarką
  Rozwiązywanie problemów z wyciągarką
  235 Views

  Rozpoczynamy rok 2020 z tabelką w której opiszemy najczęstsze problemy jakie mogą się pojawić przy pracy z wyciągarką elektryczną, są to głównie rzeczy związane z nieprawidłowym połączeniem przewodów, co oznacza, że naprawa może potrwać kilka sekund, więc warto to wszystko wiedzieć!

  Czytaj więcej
 • Jaki podnośnik do terenówki wybrać?
  Jaki podnośnik do terenówki wybrać?
  44 Views

  Podnośnik to powinno być obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu terenowego oraz różnych maszyn. Dlatego podnośnik sprawdzi się nie tylko w warsztacie samochodowym, ale także podczas trasy terenówką. Z pewnością przyda się, gdy nasz samochód podczas podróży się zepsuł lub nastąpiła awaria, z którą chcemy zmierzyć się sami. Dlatego wybór odpowiedniego podnośnika będzie niezwykle istotny.

  Czytaj więcej
 • Akcesoria off-road – jakie przydadzą się do jazdy w terenie?
  Akcesoria off-road – jakie przydadzą się do jazdy w terenie?
  39 Views

  Każdy samochód terenowych powinien być wyposażony w dodatkowy sprzęt oraz akcesoria, dzięki którym jazda nawet w ekstremalnych warunkach stanie się o wiele łatwiejsza. W końcu typowe pojazdy terenowe zostały stworzone tak, aby móc poradzić sobie w miejscach, które są nieosiągalne dla typowo miejskich samochodów. W poniższym artykule podpowiemy Wam, jakie odpowiednie akcesoria do jazdy off-road warto posiadać lub wyposażyć swoje auto. Z pewnością przydadzą się nawet doświadczonym kierowcom.

  Czytaj więcej
 • Pierwsze uruchomienie wyciągarki
  Pierwsze uruchomienie wyciągarki
  133 Views

  Niby temat prosty, ale jest kilka rzeczy które przy pierwszej pracy z wyciągarką należy wykonać.

  Czytaj więcej
 • Konserwacja liny stalowej
  Konserwacja liny stalowej
  168 Views

  Dbanie o stan liny stalowej nie tylko przedłuży jej żywotność, ale i zwiększy nasze bezpieczeństwo, zobacz jak ją konserwować!

  Czytaj więcej
 • Oświetlenie pola roboczego
  Oświetlenie pola roboczego
  151 Views

  Halogeny Led, lampy robocze led czy też halogeny Off Road LED posiadają wiele zalet w stosunku do tradycyjnych halogenów. Halogeny Led przy mniejszych rozmiarach dają silne, białe światło – bliższe światłu dziennemu niż uzyskiwane z tradycyjnych żarówek halogenowych. Halogeny LED wydzielają również mniej ciepła  i zużywają dużo mniej energii. Nie bez znaczenia jest również trwałość dobrych diód led – sięgająca 50.000 h, co znacznie przewyższa trwałość tradycyjnych żarówek halogenowych.

  Czytaj więcej
 • Rozbieramy wyciągarkę PW12000 Extreme HD
  Rozbieramy wyciągarkę PW12000 Extreme HD
  155 Views

  Wyciągarki Powerwinch z serii Exterme kierowane są dla najbardziej wymagających użytkowników. Teraz seria Extreme pojawiła się w nowej odsłonie aby jeszcze bardziej dopasować się do obecnych wymagań użytkowników, wyróżnia się na tle innych wyciągarek atrakcyjnym designem, wzmocnioną konstrukcją, innowacyjnym sterowaniem bezprzewodowym (jeden pilot łączy ze sobą sterowanie przewodowe i bezprzewodowe). Wyciągarki z serii Extreme zostały sprawdzone i przetestowane wielokrotnie przez użytkowników...

  Czytaj więcej
 • Posługiwanie się wyciągarką elektryczną
  Posługiwanie się wyciągarką elektryczną
  202 Views

  Najlepszym sposobem na zaznajomienie się z wyciągarką jest przeprowadzenie kilku spokojnych prób, zanim pojawi się rzeczywista konieczność jej użycia. Zrób to kilkukrotnie w różnych warunkach. Zaplanuj każdą próbę, a podczas trwania zwróć uwagę na dźwięki wydawane przez wyciągarkę, w zależności od stopnia obciążenia i staraj się je zapamiętać, gdyż ich znajomość będzie pomocna w późniejszym okresie użytkowania.

  Czytaj więcej
 • Prawidłowy montaż wyciągarki elektrycznej
  Prawidłowy montaż wyciągarki elektrycznej
  344 Views

  Dzisiaj poruszymy temat montażu wyciągarki elektrycznej, zobaczcie jak poprawnie, bezpiecznie i szybko można to zrobić!

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 17 (2 Pages)