• Gdzie można jeździć samochodem terenowym
  Gdzie można jeździć samochodem terenowym
  8 Views

  Kupiłeś samochód terenowy i zastanawiasz się, gdzie możesz nim jeździć? Oczywiście prawie wszędzie… tylko czy to legalne? Czy nie będziesz miał problemów?

  Czytaj więcej
 • Szekle, czy wiesz, do czego służą?
  Szekle, czy wiesz, do czego służą?
  7 Views

  Jeśli jeszcze nie spotkałeś/aś się z pojęciem szekla, szekiel, szakla, szakiel (tak, to jedna i ta sama rzecz!), to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Czytaj więcej
 • Jaka lina do wyciągarki leśnej? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze!
  Jaka lina do wyciągarki leśnej? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze!
  97 Views

  Początkowo każda osoba zastanawiająca się nad zakupem wyciągarki rozważa wybór urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w różnych trudnych sytuacjach. Jednak niektóre urządzenia, w tym właśnie wyciągarka leśna, mają swoją specyfikę i będą działać prawidłowo jedynie wtedy, gdy zostaną do nich dobrane również odpowiednie akcesoria robocze. W tym wpisie chcemy bliżej przyjrzeć się temu, jak odpowiednio dobrać rodzaj liny do wyciągarki leśnej i nie tylko. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Jak zamontować zblocze do wyciągarki?
  Jak zamontować zblocze do wyciągarki?
  80 Views

  Wyciągarka jest bardzo popularnym sprzętem podczas terenowych jazd. To również niezwykle pomocne urządzanie, które niejednego wyciągnęło z opresji i pomogło wyciągnąć quada nawet z najbardziej podmokłych terenów. Element zblocza zwiększa siłę nacisku  i naprężenie liny. Korzystając ze zblocza do wyciągarki, z łatwością możemy wyciągnąć auto, niezależnie od warunków terenowych. To świetne urządzenie i pomocny sprzęt dla każdego miłośnika off-roadów i nie tylko!

  Czytaj więcej
 • KIEDY STOSUJEMY POSZERZENIA NADKOLI?
  KIEDY STOSUJEMY POSZERZENIA NADKOLI?
  57 Views

  Kiedy stosujemy i czym w ogóle są poszerzenia nadkoli?

  Czytaj więcej
 • Jaka wyciągarka do auta terenowego?
  Jaka wyciągarka do auta terenowego?
  64 Views

  Wybierając się w podróż autem terenowym, powinniśmy być przygotowani na dosłownie każdą sytuację. Jeśli jesteś freakiem rajdów przeprawowych, doskonale wiesz, że na wyboistych drogach oraz w czasie trudnych warunków pogodowych może zdarzyć się wszystko. Brak odpowiedniego sprzętu, brak zasięgu sprawia, że nie można znaleźć wyjścia z wielu sytuacji. Z racji tego, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie i zakup profesjonalnego sprzętu, który wyciągnie nas z opresji.

  Czytaj więcej
 • Jak zamontować wyciągarkę do quada?
  Jak zamontować wyciągarkę do quada?
  81 Views

  Wyciągarki to urządzenia, które są w stanie wyciągnąć pojazd z wielu opresji na drodze. Mając ze sobą takie urządzenie, możesz mieć pewność, że poradzisz sobie w różnych warunkach. Jednak podstawą prawidłowego działania wyciągarki jest jej właściwe zamontowanie. W tym wpisie wyjaśnimy jak zamontować wyciągarkę do quada. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Jak wybrać wyciągarkę do Quada?
  Jak wybrać wyciągarkę do Quada?
  207 Views

  Posiadając niewielki pojazd terenowy ATV (all terrain vehicle) nazywanym powszechnie Quadem wiadomo, że będziemy się nim poruszać przeważnie drogami nieutwardzonymi oraz bezdrożami. Często na trasie przejazdu napotykamy najróżniejsze przeszkody terenowe typu wąwozy, jary ze stromymi podjazdami i zjazdami oraz przeprawy przez rzeki czy potoki. Przed wyborem właściwego urządzenia warto sobie zadać kilka pytań...

  Czytaj więcej
 • Zmiana położenia przekładni wyciągarki
  Zmiana położenia przekładni wyciągarki
  223 Views

  Wciągarki Kangaroowinch mają możliwość zmiany położenia przekładni, dzięki czemu jeszcze lepiej dostosowujemy dostępność sprzęgła do naszych projektów!

  Czytaj więcej
 • Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?
  Jak dobrać wyciągarkę do samochodu?
  781 Views

  Dla miłośników jazdy po bezdrożach ugrzęźnięcie na podmokłym terenie nie jest niczym nadzwyczajnym. Podczas takiej wyprawy jesteśmy jednak zdani sami na siebie, a przeszkody mogą być naprawdę trudne do pokonania. Warto, a nawet trzeba zamontować w swoim pojeździe off-roadowym wyciągarkę. Ale aby to zrobić, trzeba najpierw dowiedzieć się – jak prawidłowo dobrać wyciągarkę do samochodu? Postaramy się to opisać szczegółowo w poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Off-road – jak zacząć?
  Off-road – jak zacząć?
  568 Views

  Rosnąca popularność samochodów terenowych przełożyła się także na wzrost popularności tak zwanego OFF-ROADu. Jeżeli jesteś miłośnikiem sportów zmotoryzowanych i chcesz spróbować czegoś nowego, zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Doradzamy w nim, jak postawić swoje pierwsze kroki w off-roadzie i jak rozpocząć przygodę z jazdą po nieutwardzonych drogach.

  Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK do samochodów strażackich
  Ładowarki CTEK do samochodów strażackich
  354 Views

  Badania potwierdzają, że używanie ładowarek CTEK znacznie wydłuża żywotność baterii jak również wpływa na ich bieżąca sprawność. Często rozładowywane baterie zasiarczają się, tracąc  swoja pojemność, a po ponownym doładowaniu nie odzyskują już nigdy swojej pierwotnej pełnej sprawności.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 47 (4 Pages)