Blog navigation

Poradnik Off Road

 • Toyota Hilux części i akcesoria off-road

  Toyota Hilux części i akcesoria off-road

  31 Views

  Jak znaleźć odpowiedni samochód do jazdy off-road? Coraz więcej znanych marek i wiodących producentów wypuszcza coraz to nowocześniejsze, lepiej wyposażone i przystosowane także do jazdy po trudnym, wymagającym terenie pojazdy. Jaki powinien być odpowiedni SUV to jazdy terenowej? Przede wszystkim solidny i niezawodny, z napędem na cztery koła oraz wysokim podwoziem. Jednym z takich samochodów jest z całą pewnością Toyota Hilux. Przyjrzymy się jej nieco bliżej.

  Zobacz więcej
 • Co zabrać ze sobą na off-road?

  Co zabrać ze sobą na off-road?

  29 Views

  Off-road, czyli jazda samochodem terenowym po trudnym i wymagającym terenie, to dla wielu osób synonim świetnej zabawy, adrenaliny i sprawdzonego sposobu na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że jest to sport, który  wymaga od kierowcy pewnego przygotowania oraz zaopatrzenia siebie oraz pojazdu w niezbędne elementy wyposażenia oraz akcesoria. Co warto zabrać ze sobą na taką wyprawę? Dzisiaj sprawdzimy to razem.

  Zobacz więcej
 • Off-road zimą. Jak jeździć po śniegu?

  Off-road zimą. Jak jeździć po śniegu?

  32 Views

  Fani sportów ekstremalnych, dynamicznej i intensywnej, pełnej wrażeń jazdy samochodem terenowym po nieutwardzonych drogach, w trudnych i wymagających warunkach pełnych przeszkód, których pokonywanie daje mnóstwo frajdy oraz satysfakcji, z całą pewnością nie zaprzestaną swojej ulubionej aktywności wraz z nadejściem zimy. Jak jednak przygotować się na jazdę off-road w mroźnej oraz śnieżnej aurze? W jakie wyposażenie oraz akcesoria warto się zaopatrzyć? Zapraszamy na mały poradnik.  

  Zobacz więcej
 • Bezpieczeństwo wyciągarki samochodowej

  Bezpieczeństwo wyciągarki samochodowej

  40 Views

  Po dokonaniu zakupu wyciągarki samochodowej, a przed przystąpieniem do pracy z tym urządzeniem, należy szczegółowo zapoznać się z instrukcją obsługi. Na późniejszym etapie kluczowe znaczenie ma stosowanie się do zamieszczonych tam wskazówek. Warto też zaznajomić się z tym sprzętem w spokojnych warunkach, co pozwoli sprawnie obsługiwać go również w ekstremalnych sytuacjach, kiedy to górę biorą emocje. Jak wygląda obsługa wyciągarki samochodowej zgodna z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa?...

  Zobacz więcej
 • Krótka historia sygnalizacji świetlnej na ulicach

  Krótka historia sygnalizacji świetlnej na ulicach

  77 Views

  Z sygnalizacją świetlną spotykamy się każdego dnia na ulicach naszych miast i wsi,  mniejszych bądź większych miejscowości. Zdecydowanie zwiększa ona bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno pieszych, jak i kierujących różnego rodzaju pojazdami oraz niweluje ryzyko ewentualnych wypadów, stłuczek i kolizji. Jak jednak to wszystko się tak właściwie zaczęło, co oznaczają poszczególne kolory i czy zielony, żółty i czerwony stosowane są w sygnalizacjach świetlnych na całym...

  Zobacz więcej
 • Czy potrzebny Ci w samochodzie napęd 4×4?

  Czy potrzebny Ci w samochodzie napęd 4×4?

  68 Views

  Czy napęd na cztery koła to istny must have dla każdego, kto planuje zakup nowego samochodu, a może jednak zbędny, dodatkowy wydatek? W jakich sytuacjach może się przydać lub wręcz ciężko byłoby się bez niego obejść? Kto szczególnie doceni zalety takiego rozwiązania? Sprawdzamy!

  Zobacz więcej
 • Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

  Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

  88 Views

  Jesteś miłośnikiem off-roadu lub zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z jazdą terenówką? Sport ten staje się coraz popularniejszy ze względu na niezapomniane przeżycia i emocje, jakie towarzyszą podczas pokonywania przeszkód, czy przy jeździe po bagiennych, piaszczystych, górskich terenach. Sytuacje, jakie można napotkać na drodze, przynoszą wiele adrenaliny i wymagają znajomości pewnych zachowań podczas off-roadu, które pomogą wyciągnąć kierowców z największych tarapatów. I choć tarapaty...

  Zobacz więcej
 • 7. EDYCJA TOYOTA OFF-ROAD FESTIVAL - PODSUMOWANIE

  7. EDYCJA TOYOTA OFF-ROAD FESTIVAL - PODSUMOWANIE

  97 Views

  Toyota Off-Road Festival już po raz siódmy gościł fanów terenowych toyot. Tym razem w nowej lokalizacji, na Pomorzu, w okolicach Szczecinka i Bornego Sulinowa. Długi, czerwcowy weekend był pełen terenowych atrakcji, animacji i pięknej letniej pogody. W imprezie uczestniczyło 66 załóg.

  Zobacz więcej
 • Off road – jak zacząć przygodę

  Off road – jak zacząć przygodę

  197 Views

  Wiele osób, które zaznało smaku wyprawy off roadowej, wybrało to hobby na… miłość swojego życia! Rozpoczynając przygodę z jazdą bezdrożami, nie trzeba od razu inwestować w zakup najnowszego modelu samochodu. Warto najpierw sprawdzić, jak czujesz się w terenie, więc najlepiej wybrać się „do lasu” z kimś, kto już ma jakieś doświadczenie.

  Zobacz więcej
 • Jakie auto na offroad?

  Jakie auto na offroad?

  158 Views

  Na forach internetowych roi się od pytań, które są poświęcone samochodom terenowym. Początkujący fani off roadu, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z tym ekstremalnym hobby, szukają odpowiedzi na wiele z nich. Jedna z nurtujących kwestii brzmi „Jakie auto na off road wybrać?”.

  Zobacz więcej
 • Off road Wrocław – gdzie jeździć?

  Off road Wrocław – gdzie jeździć?

  626 Views

  Wybierając się na wyjazd terenowy, warto dobrze zaplanować trasę – po pierwsze po to, aby być gotowym na różne sytuacje; po drugie po to, żeby wybierać miejsca, w których można legalnie jeździć; w końcu po to, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa.

  Zobacz więcej
 • Podnośnik w terenie – niezbędne akcesorium off road

  Podnośnik w terenie – niezbędne akcesorium off road

  188 Views

  Podnośnik samochodowy to podstawowe wyposażenie każdego auta terenowego, jak i warsztatów samochodowych. Jednak nie zawsze podstawowa wersja podnośnika jest najbardziej praktyczna. Wiele osób, jak i firm, zakupuje dodatkowy sprzęt tego typu – w zależności od potrzeb. Przeczytaj więc, jaki rodzaj podnośnika do auta terenowego jest najlepszy i na który najlepiej się zdecydować.

  Zobacz więcej
Showing 1 to 12 of 76 (7 Pages)