• Przygoda z off-road – jak zacząć
  Przygoda z off-road – jak zacząć
  40 Views

  Pasjonuje Cię motoryzacja? Wolisz szybkie wyścigi czy przygodę na łonie natury? Jedno i drugie może zapewnić off-road. Dlaczego? Jest to połączenie rywalizacji w postaci pokonania trasy, na której można napotkać zaspy, błoto, piach czy rozlewisko z uzyskaniem możliwie najkrótszego czasu. Nie wiesz jak zacząć? Przede wszystkim skup się na profesjonalnym sprzęcie, który zapewni jednocześnie bezpieczeństwo oraz radość z jazdy i pokonywania przeszkód. Off-road to gwarantowana adrenalina. Nigdy...

  Czytaj więcej
 • Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa
  Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa
  42 Views

  Każdy off-roadowiec wie, jak ważny jest sprzęt podczas korzystania z samochodu terenowego. Jazda odbywa się w trudnych warunkach, takich jak np. błoto, piach czy rozlewiska. Ważne jest wtedy, aby umieć sprawnie wydostać się z każdej sytuacji. Wyciągarka samochodowa to jedno z niezbędnych akcesoriów motoryzacyjnych, jeśli chodzi o off-road. Rewelacyjnie zastępuje linę i zdecydowanie szybciej rozwiązuje powstałe problemy. Bez niej auto nie jest kompletne. Dodatkowo można ją już także zamontować...

  Czytaj więcej
 • Alternatywa dla wyciągarki elektrycznej
  Alternatywa dla wyciągarki elektrycznej
  41 Views

  Entuzjaści jazdy off-roadowej często mają do czynienia z sytuacjami, w których niezbędna jest wyciągarka. Najpopularniejszy typ to wyciągarka elektryczna, która jednak nie jest jedynym dostępnym rozwiązaniem. Na rynku znaleźć można także wyciągarki mechaniczne i hydrauliczne.

  Czytaj więcej
 • Czy łańcuchy samochodowe są obowiązkowe dla samochodów off road?
  Czy łańcuchy samochodowe są obowiązkowe dla samochodów off road?
  73 Views

  Kiedy zbliża się zima, kierowcy samochodów z napędem 4x4 zastanawiają się nad założeniem łańcuchów śniegowych na koła. Warto wiedzieć co mówią przepisy prawne w tym zakresie, dlatego poświęć chwilę i zapoznaj się z poniższym wpisem. Pomoże Ci to uniknąć ewentualnych nieprzyjemności w przyszłości.

  Czytaj więcej
 • Jak dbać o wyciągarkę samochodową?
  Jak dbać o wyciągarkę samochodową?
  72 Views

  Pasjonatom off-roadu nie są obce niespodziewane przygody na trasie. Pewnie niejednokrotnie musiałeś wyciągać samochód z głębokiego, śliskiego błota, albo wtedy, gdy utknął na wertepach. W takich sytuacjach niezastąpiona jest wyciągarka samochodowa, która powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego kierowcy samochodu terenowego. Wyciągarka, by jak najdłużej była sprawna i służyła podczas ratowania ukochanego auta z opresji, musi być traktowana w odpowiedni sposób. Należy o nią dbać i pilnować,...

  Czytaj więcej
 • Reflektory dalekosiężne LED a przeciwmgłowe, w czym tkwi różnica?
  Reflektory dalekosiężne LED a przeciwmgłowe, w czym tkwi różnica?
  72 Views

  Dla kierowców samochodów ciężarowych pojazdy pełnią często funkcję domu na kołach. Kierowcy spędzają w nich mnóstwo czasu, pokonując dalekie, wielokilometrowe trasy. Nie może więc dziwić fakt, że często chcą je jak najbardziej spersonalizować i dopasować do siebie i swojej estetyki. Bardzo charakterystycznym elementem ciężarówek jest ich oświetlenie, zarówno to montowane fabrycznie, jak i dodatkowe światła dołożone przez właścicieli. Jednym z elementów świetlnych, który najbardziej rzuca się...

  Czytaj więcej
 • Opona AT czy MT do samochodu terenowego?
  Opona AT czy MT do samochodu terenowego?
  533 Views

  Wybór odpowiednich opon do terenowego samochodu to nie lada wyzwanie. Jeśli marzy Ci się wycieczka po wertepach, zwiedzanie górskich i leśnych przestrzeni, to musisz zdecydować się na dobre opony. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? W poniższym tekście podejmiemy próbę odpowiedzenia na to pytanie i rozwiania wątpliwości.

  Czytaj więcej
 • Jak wyjechać samochodem z błota?
  Jak wyjechać samochodem z błota?
  104 Views

  Utknąłeś w błocie, piasku, śniegu lub w śliskiej trawie? Nie martw się – to nie koniec świata. Jest kilka sposobów na to, żeby poradzić sobie z tą sytuacją. Nie od razu trzeba wzywać pomoc drogową. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się z niego jak wydostać się z błota – z pomocą innych lub samodzielnie.

  Czytaj więcej
 • Gdzie można jeździć samochodem terenowym
  Gdzie można jeździć samochodem terenowym
  457 Views

  Kupiłeś samochód terenowy i zastanawiasz się, gdzie możesz nim jeździć? Oczywiście prawie wszędzie… tylko czy to legalne? Czy nie będziesz miał problemów?

  Czytaj więcej
 • Szekle, czy wiesz, do czego służą?
  Szekle, czy wiesz, do czego służą?
  135 Views

  Jeśli jeszcze nie spotkałeś/aś się z pojęciem szekla, szekiel, szakla, szakiel (tak, to jedna i ta sama rzecz!), to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

  Czytaj więcej
 • Jaka lina do wyciągarki leśnej? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze!
  Jaka lina do wyciągarki leśnej? Sprawdź, które rozwiązanie będzie najlepsze!
  426 Views

  Początkowo każda osoba zastanawiająca się nad zakupem wyciągarki rozważa wybór urządzenia, które najlepiej sprawdzi się w różnych trudnych sytuacjach. Jednak niektóre urządzenia, w tym właśnie wyciągarka leśna, mają swoją specyfikę i będą działać prawidłowo jedynie wtedy, gdy zostaną do nich dobrane również odpowiednie akcesoria robocze. W tym wpisie chcemy bliżej przyjrzeć się temu, jak odpowiednio dobrać rodzaj liny do wyciągarki leśnej i nie tylko. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 • Jak zamontować zblocze do wyciągarki?
  Jak zamontować zblocze do wyciągarki?
  295 Views

  Wyciągarka jest bardzo popularnym sprzętem podczas terenowych jazd. To również niezwykle pomocne urządzanie, które niejednego wyciągnęło z opresji i pomogło wyciągnąć quada nawet z najbardziej podmokłych terenów. Element zblocza zwiększa siłę nacisku  i naprężenie liny. Korzystając ze zblocza do wyciągarki, z łatwością możemy wyciągnąć auto, niezależnie od warunków terenowych. To świetne urządzenie i pomocny sprzęt dla każdego miłośnika off-roadów i nie tylko!

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 55 (5 Pages)