• Kto może używać pomarańczowego koguta?
  Kto może używać pomarańczowego koguta?
  14 Views

  Na drogach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że można spotkać pojazdy, które wyposażone są w lampy ostrzegawcze – koloru niebieskiego, czerwonego, ale także pomarańczowego. Kolor niebieski i czerwony jest obowiązkowy jedynie w pojazdach uprzywilejowanych, z kolei z pomarańczowego światła mogą korzystać określone służby. Kto ma obowiązek stosować i kiedy możemy używać koguta? Sprawdź w naszym najnowszym wpisie!

  Czytaj więcej
 • Jaki akumulator wybrać do łodzi?
  Jaki akumulator wybrać do łodzi?
  12 Views

  Na łodzi bezpieczeństwo jest na pierwszy miejscu, a co ważne zależne jest od zasilania urządzeń znajdujących się na podkładzie. Dlatego, korzystając z łodzi, nie możemy zapomnieć o prawidłowym działaniu akumulatorów, ponieważ jego zadanie nie kończy się jedynie na uruchomieniu silnika. Akumulator jest potrzebny również do obsługi dodatkowych sprzętów. 

  Czytaj więcej
 • Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  Napęd gąsienicowy do samochodu – co musisz wiedzieć?
  260 Views

  Pojazdy gąsienicowe służą przede wszystkim do poruszania się po terenach bagnistych, niestabilnych, niedostępnych pod względem pochyłości oraz w miejscach o zmniejszonej przyczepności. Taki układ jazdy wykorzystuje się zwłaszcza w większych pojazdach oraz również samochodach terenowych. Co zatem musisz wiedzieć o napędzie gąsienicowy do samochodu? Najważniejsze kwestie przedstawimy w naszym poniższym artykule.

  Czytaj więcej
 • Ranking wyciągarek samochodowych 2020
  Ranking wyciągarek samochodowych 2020
  67 Views

  Każdy miłośnik ekstremalnej jazdy off-roadowej powinien posiadać samochód terenowy wyposażony w wyciągarkę samochodową. Oczywiście w to urządzenie zaopatrują się również pojazdy specjalne, pojazdy pomocy drogowej, wojsko czy pojazdy służb ratowniczych. Oferta wyciągarek na rynku jest bardzo szeroka – mowa nie tylko o ich rodzajach, ale głównie o modelach od różnych producentów. Jaką wyciągarkę wybrać? Podpowiemy w poniższym artykule, gdzie przedstawimy ranking wyciągarek samochodowych. Ułatwi...

  Czytaj więcej
 • Montaż wyciągarki na lawecie – jak zamontować wyciągarkę?
  Montaż wyciągarki na lawecie – jak zamontować wyciągarkę?
  111 Views

  Wyciągarka jest urządzeniem do zadań specjalnych, dlatego sprawdzi się w różnego rodzaju pojazdach, w tym również w lawetach. To jedno z obowiązkowych elementów w lawecie, ponieważ poprzez wyciągarkę można swobodnie przemieszczać pojazd na płytę i przewozić samochód. Laweta należy do samochodów pomocy drogowej, dlatego niezbędny będzie montaż tego urządzenia, aby móc wyciągać auto z opresji czy miejsca, w którym nie powinno go być.

  Czytaj więcej
 • Montaż wyciągarki do quada - jak zamontować wyciągarkę?
  Montaż wyciągarki do quada - jak zamontować wyciągarkę?
  114 Views

  Quad to nie tylko sprzęt do sportowego przemieszczania się czy rekreacyjnych rajdów. Ma również ogromną wartość użytkową. Każde powyższe przeznaczenie może skończyć się jednak utknięciem na grząskim gruncie, na co rozwiązaniem jest potencjalne użycie wyciągarki. Jak wybrać wyciągarkę do quada i przeprowadzić montaż tego urządzenia?

  Czytaj więcej
 • Montaż wyciągarki samochodowej – jak to zrobić?
  Montaż wyciągarki samochodowej – jak to zrobić?
  104 Views

  Wyciągarka jest urządzeniem niezbędnym w każdej terenówce, zwłaszcza jeśli interesują nas wymagające rajdy i wyprawy. Sprzęt ten przydaje się w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Jednak czy z zamontowaniem wyciągarki poradzimy sobie sami? Jeśli posiadamy kilka narzędzi i chęci, warto spróbować podjąć się montażu wyciągarki. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy, jak wygląda dokładnie instalacja urządzenia w pojeździe.

  Czytaj więcej
 • Budowa wyciągarki elektrycznej
  Budowa wyciągarki elektrycznej
  68 Views

  Wyciągarka stanowi wyposażenie niejednego auta terenowego, samochodu specjalnego czy pojazdu wojskowego. To urządzenie, które sprawdza się w wielu sytuacjach, a mowa głównie o wyciąganiu pojazdów z opresji. Przydaje się także, gdy trzeba przejechać przez wymagający teren, gdzie auto ugrzęzło w błocie lub zakopało się na piaskach. Wyciągarka to zatem podstawa, zwłaszcza w typowych terenówkach i pojazdach specjalnych. Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego urządzenia? Rozważasz zakup...

  Czytaj więcej
 • Zostań w domu i... zadbaj o swój akumulator!
  Zostań w domu i... zadbaj o swój akumulator!
  145 Views

  Teraz gdy używamy nasz samochód dużo mniej, mamy idealną okazję na zadbanie o jego akumulator

  Czytaj więcej
 • Rodzaje napędów 4x4
  Rodzaje napędów 4x4
  83 Views

  Napęd 4x4 znajdziemy w modelach pojazdów w różnych segmentach, w tym także w samochodach terenowych czy pojazdach specjalnych. Obecnie praktycznie każdy z producentów aut ma w swojej ofercie pojazd z napędem na wszystkie koła. W zależności od danego modelu mamy również do czynienia z odmiennymi rodzajami tego napędu.

  Czytaj więcej
 • Off-road – co to jest?
  Off-road – co to jest?
  65 Views

  Popularność samochodów terenowych z roku na rok rośnie, dlatego nic dziwnego, że wraz z tym również zainteresowanie off-roadem. To przede wszystkim sposób na spędzanie wolnego czasu i odpoczynek od codzienności. Dla wielu jest to życiową pasją i sportem, który dodaje adrenaliny oraz wrażeń podczas wypraw. Czym jest zatem off-road i co musimy wiedzieć? 

  Czytaj więcej
 • Ładowarki DC/DC CTEK D250SE oraz CTEK SMARTPASS 120
  Ładowarki DC/DC CTEK D250SE oraz CTEK SMARTPASS 120
  239 Views

  Pojazdy o specjalnym przeznaczeniu nie rzadko korzystają z dodatkowych akumulatorów, które są źródłem energii dla wielu urządzeń elektrycznych zamontowanych na pojedzie zgodnie z jego przeinaczeniem.

  Czytaj więcej
Showing 1 to 12 of 30 (3 Pages)