Blog navigation

Poradnik Off Road

 • Krótka historia sygnalizacji świetlnej na ulicach

  Krótka historia sygnalizacji świetlnej na ulicach

  9 Views

  Z sygnalizacją świetlną spotykamy się każdego dnia na ulicach naszych miast i wsi,  mniejszych bądź większych miejscowości. Zdecydowanie zwiększa ona bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno pieszych, jak i kierujących różnego rodzaju pojazdami oraz niweluje ryzyko ewentualnych wypadów, stłuczek i kolizji. Jak jednak to wszystko się tak właściwie zaczęło, co oznaczają poszczególne kolory i czy zielony, żółty i czerwony stosowane są w sygnalizacjach świetlnych na całym...

  Zobacz więcej
 • Czy potrzebny Ci w samochodzie napęd 4×4?

  Czy potrzebny Ci w samochodzie napęd 4×4?

  9 Views

  Czy napęd na cztery koła to istny must have dla każdego, kto planuje zakup nowego samochodu, a może jednak zbędny, dodatkowy wydatek? W jakich sytuacjach może się przydać lub wręcz ciężko byłoby się bez niego obejść? Kto szczególnie doceni zalety takiego rozwiązania? Sprawdzamy!

  Zobacz więcej
 • Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

  Jak wybrać wyciągarkę samochodową?

  27 Views

  Jesteś miłośnikiem off-roadu lub zamierzasz rozpocząć swoją przygodę z jazdą terenówką? Sport ten staje się coraz popularniejszy ze względu na niezapomniane przeżycia i emocje, jakie towarzyszą podczas pokonywania przeszkód, czy przy jeździe po bagiennych, piaszczystych, górskich terenach. Sytuacje, jakie można napotkać na drodze, przynoszą wiele adrenaliny i wymagają znajomości pewnych zachowań podczas off-roadu, które pomogą wyciągnąć kierowców z największych tarapatów. I choć tarapaty...

  Zobacz więcej
 • 7. EDYCJA TOYOTA OFF-ROAD FESTIVAL - PODSUMOWANIE

  7. EDYCJA TOYOTA OFF-ROAD FESTIVAL - PODSUMOWANIE

  37 Views

  Toyota Off-Road Festival już po raz siódmy gościł fanów terenowych toyot. Tym razem w nowej lokalizacji, na Pomorzu, w okolicach Szczecinka i Bornego Sulinowa. Długi, czerwcowy weekend był pełen terenowych atrakcji, animacji i pięknej letniej pogody. W imprezie uczestniczyło 66 załóg.

  Zobacz więcej
 • Off road – jak zacząć przygodę

  Off road – jak zacząć przygodę

  113 Views

  Wiele osób, które zaznało smaku wyprawy off roadowej, wybrało to hobby na… miłość swojego życia! Rozpoczynając przygodę z jazdą bezdrożami, nie trzeba od razu inwestować w zakup najnowszego modelu samochodu. Warto najpierw sprawdzić, jak czujesz się w terenie, więc najlepiej wybrać się „do lasu” z kimś, kto już ma jakieś doświadczenie.

  Zobacz więcej
 • Jakie auto na offroad?

  Jakie auto na offroad?

  62 Views

  Na forach internetowych roi się od pytań, które są poświęcone samochodom terenowym. Początkujący fani off roadu, którzy myślą o rozpoczęciu przygody z tym ekstremalnym hobby, szukają odpowiedzi na wiele z nich. Jedna z nurtujących kwestii brzmi „Jakie auto na off road wybrać?”.

  Zobacz więcej
 • Off road Wrocław – gdzie jeździć?

  Off road Wrocław – gdzie jeździć?

  86 Views

  Wybierając się na wyjazd terenowy, warto dobrze zaplanować trasę – po pierwsze po to, aby być gotowym na różne sytuacje; po drugie po to, żeby wybierać miejsca, w których można legalnie jeździć; w końcu po to, aby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa.

  Zobacz więcej
 • Podnośnik w terenie – niezbędne akcesorium off road

  Podnośnik w terenie – niezbędne akcesorium off road

  115 Views

  Podnośnik samochodowy to podstawowe wyposażenie każdego auta terenowego, jak i warsztatów samochodowych. Jednak nie zawsze podstawowa wersja podnośnika jest najbardziej praktyczna. Wiele osób, jak i firm, zakupuje dodatkowy sprzęt tego typu – w zależności od potrzeb. Przeczytaj więc, jaki rodzaj podnośnika do auta terenowego jest najlepszy i na który najlepiej się zdecydować.

  Zobacz więcej
 • Trasy off road w Bieszczadach

  Trasy off road w Bieszczadach

  174 Views

  Imprezy w Bieszczadach i okolicach dla fanów off road to ciesząca się coraz większą popularnością rozrywka, która w ostatnich latach stała się hitem. Podczas takich wypadów można podziwiać piękne widoki, eksplorować dzikie tereny i doskonale się bawić prowadząc pojazd z napędem 4x4. Trasy, które dostępne są dla fanów adrenaliny, charakteryzują się różnym stopniem trudności, dlatego każdy – mniej i bardziej doświadczony kierowca – znajdzie coś dla siebie.

  Zobacz więcej
 • Przyczepa wyprawowa, co warto wiedzieć?

  Przyczepa wyprawowa, co warto wiedzieć?

  112 Views

  Jeśli jesteś fanem off road i interesujesz się tematem przyczep wyprawowych, warto wiedzieć, jakie są podstawowe kryteria, które pomogą dokonać Ci właściwego zakupu. Z tego artykułu dowiesz się, co powinieneś wiedzieć, kupując przyczepę oraz jakie początkowe akcesoria warto mieć.

  Zobacz więcej
 • Co to jest przełożenie przekładni

  Co to jest przełożenie przekładni

  147 Views

  Przełożenie to stosunek prędkości obrotowej koła napędzającego do prędkości obrotowej koła napędzanego. Ten parametr jest typowy dla przekładni, które składają się z kół zębatych współpracujących ze sobą.

  Zobacz więcej
 • Podnośniki Hi-Lift All-Cast Vs. Cast & Steel – Jaka jest różnica?

  Podnośniki Hi-Lift All-Cast Vs. Cast & Steel – Jaka jest różnica?

  349 Views

  Firma Hi-lift Jack produkuje dwa rodzaje podnośników,  których zastosowanie jest bardzo szerokie. Wkorzystywany jest przez ,,złote rączki”, rolników,  kierowców, straż pożarną i inne służby. Chociaż firma produkuje aż dziewiętnaście różnych modeli podnośników w różnych rozmiarach i kolorach, wszystkie są skonstruowane na podstawie właśnie tych dwóch koncepcji: podstawowych podnośników typu All- Cast Jack  oraz bardziej rozbudowanych Cast and Steel Jack. 

  Zobacz więcej
Showing 1 to 12 of 72 (6 Pages)