Jest 41 produktów.

Wyciągarki z liną syntetyczną

Wyciągarka to niezbędne urządzenie, bez którego trudno, szczególnie w off-roadzie się obejść. Zwłaszcza gdy specjalizujemy się w ekstremalnej jeździe, gdzie błoto, woda czy piasek to normalność. Wiedzą o tym doskonale wszyscy miłośnicy wypraw terenowych oraz osoby, które korzystają codziennie z wyciągarki w swojej pracy, jak pomoc drogowa czy służba ratownicza. Jednak sama wyciągarka to nie wszystko – potrzeba do niej również profesjonalnej liny, najlepiej wyciągarki z liną syntetyczną.

Jaką linę syntetyczną do wyciągarki wybrać?

Wybierając odpowiednią linę do wyciągarki, musimy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i funkcjonalność wybranych lin. Na rynku możemy znaleźć dwa najpopularniejsze rodzaje liny syntetycznej do wyciągarki. W przypadku ekstremalnych wypraw niezbędne będzie dopasowanie elementu do zastosowania. Lina jest najważniejszą częścią wyciągarki samochodowej, bo to właśnie ona odpowiada na wyciąganie i przemieszczanie się innego pojazdu. Ponadto jej siła i możliwości sprawiają, że przeprowadzana akcja kończy się powodzeniem. Dlatego dopasuj wyciągarkę z liną do swoich potrzeb.

Wyciągarka z liną syntetyczną – zalety

W naszym sklepie Terenowiec możesz wybrać wyciągarki z liną syntetyczną, a także inne potrzebne akcesoria i części do wyciągarek. Obecnie dużą popularnością cieszą się właśnie liny syntetyczne. Mają wiele zalet, o których niektórzy nie mają pojęcia lub nie zdają sobie sprawy. Przede wszystkim świetnie spisują się podczas podróży off-roadowych. To miękkie i wygodne w użytkowaniu liny, które nie kaleczą i ranią dłoni. Swobodnie układają się na bębnie wyciągarki i napinają. Ich dużym atutem jest to, że nie plączą się i są bardzo lekkie. Nie trzeba także je poddawać konserwacji specjalnym olejem czy preparatami, co zwiększa ich komfort podczas użytkowania. Lina syntetyczna nie zakleszcza się, a więc będzie świetnie współpracować z każdym typem wyciągarki, zarówno z wyciągarką elektrycznąwyciągarką hydrauliczną czy ręczną.