Jest 2 produktów.

Kamery cofania

Jesteśmy przekonani, że niejednokrotnie słyszałeś o zaletach, jakie niesie za sobą posiadanie oraz korzystanie z kamery cofania. Znacznie ułatwiają funkcjonowanie podczas wielu sytuacji, a także poprawiają bezpieczeństwo, dzięki swoim funkcjom oraz parametrom. Obecnie modele znacznie wpływają na kontrolowanie wszystkiego, co dzieje się w otoczeniu naszego samochodu. W naszym sklepie znajdą Państwo funkcjonalne kamery cofania z monitorem, dzięki którym znacznie poprawi się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo podczas wykonywania codziennych manewrów na drodze.

Kamera cofania – do czego służy?

Kamera cofania jest niezwykle przydatnym urządzeniem, szczególnie podczas codziennego wykonywania manewrów cofania oraz parkowania. Urządzenie uruchamia się w momencie, gdy włącza się w samochodzie bieg wsteczny. Wówczas na ekranie monitora odzwierciedla rzeczywisty obraz tego, co znajduje się z tyłu samochodu – a dokładniej w „martwym punkcie”. Dlatego kamera cofania stała się niezwykle pomocnym urządzeniem, dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnego stresu podczas wykonywania różnych manewrów w trudno dostępnych lub zatłoczonych miejscach. Jednak, aby można było tego dokonać, należy posiadać samą kamerę, ale również monitor do niej, aby mieć podgląd na całą sytuację z tyłu pojazdu. Obecnie zdecydowanie kamera wypiera tradycyjne czujniki parkowania, które stały się zupełnie niepraktyczne oraz niewygodne ze względu na to, że ukazują zazwyczaj jedynie cyfrowe położenie samochodu na ekranie i odpowiadają za wydanie charakterystycznych dźwięków podczas parkowania.

Wybór kamery cofania z monitorem – czym się kierować?

Chcesz wybrać dobrą kamerę cofania z monitorem? Przy jej wyborze dobrze pamiętać o takich funkcjach i parametrach jak:

  •        Kąt obiektywu – w urządzeniach służących do pomocy przy parkowaniu i cofaniu zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ekran z kątem widzenia od 120° do 180°.
  •        Matryca kamery – do wyboru mamy dwie możliwości: matrycę CCD oraz matrycę CMOS.
  •        Miejsce montażu – samą kamerę umieszcza się oczywiście w tylnej części samochodu, najczęściej ramka tablicy rejestracyjnej, a ekran w okolicach deski rozdzielczej.
  •        Wyświetlacz – ekran kamery cofania powinien być na tyle duży, aby móc prawidłowo odczytać położenie samochodu oraz odczytać obraz, który rejestruje kamera.  W asortymencie naszego sklepu znajdziesz kamerę z ekranem o przekątnej 7 cali.

Z pewnością posiadanie kamery cofania ułatwia codziennie sytuacje na drodze oraz podczas jazdy. Z tego urządzenia można korzystać nie tylko w samochodach typowo miejskich, ale również w autach terenowych oraz innych pojazdach, dzięki czemu sprzęt ten jest uniwersalny oraz potrzebny na co dzień. Zachęcamy do zapoznania się z produktami naszego sklepu.