Jest 17 produktów.

Liny kinetyczne

Podczas wyboru odpowiedniej liny do wyciągarek należy kierować się przede wszystkim tym, aby była jak najbardziej bezpieczna, komfortowa w użytkowaniu oraz posłużyła wiele lat, co sprawia, że musi charakteryzować się długotrwałą żywotnością. Lina kinetyczna przydaje się w najczęściej spotykanych sytuacjach w wyprawach terenowych. Z pewnością podczas każdej podróży warto mieć ją w swoim posiadaniu.

Liny kinetyczne off road do wyciągarek – właściwości i zalety

Liny kinetyczne mają wiele zalet, dzięki którym ich użytkowanie jest znacznie łatwiejsze, a rozciągliwość wynosi do 30%, zmniejszone jest również oddziaływanie na komponenty pojazdu oraz możliwość dynamicznego rwania. Ponadto duża przydatność podczas holowania w ograniczonej przestrzeni oraz profesjonalny ręczny splot.

Profesjonalne liny kinetyczne dzięki swojej rozciągliwości oraz wytrzymałości absorbują ogromną siłę kinetyczną, która powstaje podczas wyciągania. W tym czasie przenosi uwięziony pojazd, dzięki czemu nasza praca staje się bardzo komfortowa oraz przyjemna. Charakterystyka lin redukuje naprężanie oddziałujące na punkty zaczepienia. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia konstrukcji pojazdu podczas wyciągania. Liny kinetyczne pod swoim maksymalnym obciążeniem rozciągają się do nawet 30%, co niweluje jednocześnie drgania zwykle występujące podczas wyciągania pojazdów oraz redukując oddziaływanie na pojazd.

Wybór odpowiednich lin kinetycznych

Liny kinetyczne bez problemu znajdziesz w odpowiednich sklepach z akcesoriami do off-road, gdzie możesz wybrać spośród wielu wymiarów liny oraz różnej sile zrywającej. Oprócz tego nie można zapomnieć o ich skuteczności. Ważne, aby dokupić do nich odpowiednie akcesoria, np. profesjonalne szekle, aby móc zabezpieczyć się przed różnymi sytuacjami.

W naszym sklepie terenowiec.pl znajdziesz liny kinetyczne o różnych wymiarach oraz zakończeniach, dlatego z łatwością dopasujesz liny do Twojej wyciągarki – niezależnie od rodzaju oraz wykorzystania. Wybór liny do wyciągarki musi być podyktowany analizą konkretnych potrzeb, aby móc poradzić sobie we wszystkich nieprzewidzianych sytuacjach.