Jest 3 produktów.

Napinacz liny stalowej

Nasz sklep terenowiec.pl charakteryzuje się posiadaniem wielu akcesoriów do wyciągarki oraz poszczególnych lin do nich, dlatego znajdziesz u nas szeroki wybór produktów. Przede wszystkim masz możliwość wyposażenia kompletnie swojego samochodu na trasy off-road. U nas wyposażysz się w odpowiednią wyciągarkę oraz akcesoria do niej. Możesz nabyć w naszym sklepie równie napinacze linki stalowej.

Do czego służy napinacze liny stalowej?

Jednym z elementów wyciągarki, bez którego trudno sobie wyobrazić skuteczny oraz bezpieczny proces jest napinacz linki stalowej. Jego zadaniem jest utrzymanie stałego naprężenia liny nawiniętej na wał wyciągarki. Mimo tego, że urządzenie to jest niezwykle przydatne oraz proste, wielu miłośników jazdy off-road nie widzi potrzeby korzystania z niego. Niektórzy do naprężania liny wolą poprosić pilota lub inną osobę, ale dzięki napinaczowi jest to zdecydowanie szybsze i praktycznie bezproblemowe. Ręczne napinanie liny i jej odpowiednie naprowadzanie na wał wyciągarki nie zawsze skutecznie się udaje, a dodatkowo jest męczące. Co więcej, aby prawidłowo nawinąć linę na bęben, musi być ona ciągle naciągana z odpowiednią siłą. Inaczej możemy spodziewać się, że lina odmówi posłuszeństwa i po prostu pęknie.

Napinacze liny stalowej – zalety

Rolka napinacza liny stalowej dociska linę do bębna podczas zwijania. Dzięki temu lina nawija się na bębnie zwój obok zwoju, zwiększając bezpieczeństwo pracy oraz wydłużając żywotność liny oraz samej wyciągarki. Przede wszystkim dociska linę, zapewnia jej równomierne nawijanie, zapobiega załamywaniu i blokowaniu liny oraz ułatwia zdecydowanie pracę.

Napinacz to z pewnością dobra inwestycja, gdzie dzięki niemu zapewniamy odpowiednie prowadzenie liny przy nawijaniu oraz jej stały naciąg. To przekłada się na wzrost bezpieczeństwa. Przy zakupie tego elementu należy dobrze dopasować je do danej wyciągarki, a także napinacz musi być wykonany z odpowiedniego materiału, co zaoszczędzi nam czasu oraz pieniędzy. W naszym sklepie znajdziesz przede wszystkim wyciągarki elektryczne, hydrauliczne oraz ręczne, a także akcesoria do nich, części zamienne, oświetlenie, podnośniki oraz elementy do jazdy off-road. W tym również napinacze do linki stalowej – wystarczy, że zapoznasz się z ofertą naszego sklepu.