Jest 7 produktów.

Czujniki cofania

Bez pewnych technicznych urządzeń oraz elementów ciężko wyobrazić sobie codzienną jazdę samochodem w bezpiecznych warunkach. Niektóre urządzenia zdecydowanie ułatwiają poruszanie się pojazdem oraz wykonywanie różnych manewrów. Mowa szczególnie o czujnikach cofania. Trudność w ocenie odległości, mocno ograniczona widoczność oraz mała przestrzeń to zazwyczaj główne problemy podczas parkowania i cofania samochodem zarówno w zatłoczonych, jak i mniej zatłoczonych miejscach. Dlatego producenci urządzeń samochodowych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kierowców, oferując im choćby czujniki cofania.

Czujniki cofania działają w bardzo prosty sposób poprzez wykorzystanie fal dźwiękowych, czyli alarmu, który wysyła dźwięk o wysokiej częstotliwości. Zasada działania tego urządzenia jest bardzo prosta oraz skuteczna i może zareagować na przeszkody, które znajdują się z tyłu pojazdu. Czujniki cofania montuje się zazwyczaj z tyłu pojazdu, na zderzaku, co daje najlepszą skuteczność działania. To świetne urządzenie, aby móc dokładnie ocenić odległość od przeszkody z tyłu, co nie daje nam dużej gwarancji w przypadku lusterek. Taki element będzie niezwykle przydatny w samochodach terenowych czy specjalnych, gdzie bezpieczeństwo wykonywania danych manewrów musi być na wysokim poziomie. Dlatego przydatne będą w słabo oświetlonych miejscach, na zatłoczonych ulicach czy nawet podczas podróży w terenie i wykonywaniu różnych manewrów pojazdem podczas ograniczonej widoczności.

W naszym sklepie terenowiec.pl znajdziesz szeroki wybór czujników cofania, kamer cofania i sygnałów cofania. Zostały zaprojektowane tak, aby mogły spełnić wymagania szerokiego zakresu zastosowań w wielu pojazdach terenowych i nie tylko.