Jest 42 produktów.

Liny syntetyczne

Dlaczego lina syntetyczna do wyciągarki?

Niektóre z urządzeń mają swoją odpowiednią specyfikę i będą działać prawidłowo, tylko jeśli zostaną do nich wykorzystane dane akcesoria. Takim przykładem mogą być wyciągarki, a więc urządzenia, które służą do wyciągania różnych przedmiotów lub sprzętów z miejsc, w których nie powinny być – w wyniku kolizji czy niesprawności technicznej. Do nich potrzeba będzie również profesjonalnych lin, dedykowane takim sprzętom. W naszej ofercie znajdą Państwo liny syntetyczne do wyciągarek, które mogą posłużyć znacznie dłużej oraz są wygodniejsze w swoim użytkowaniu.

Jaka lina do wyciągarki sprawdza się najlepiej?

Urządzenia mają swoje odpowiednie parametry oraz potrzebują zazwyczaj konkretnych akcesoriów, aby mogły działać prawidłowo. Wyciągarka jest sprzętem, bez którego trudno się obejść, jeśli nie możemy danego pojazdu lub samochodu wyciągnąć z różnych miejsc. Dlatego stosuje się ją w różnych akcjach ratunkowych czy do przemieszczania pojazdów, które utknęły w nieodpowiednim miejscu i nie są w stanie się z niego ruszyć. Lina syntetyczna do wyciągarki ma zatem duże znaczenie, ponieważ to od niej zależy, czy uda nam się skutecznie rozwiązać problem.

Wybór liny do wyciągarki jest niezwykle ważny, aby móc cieszyć się bezpiecznym oraz w pełni wygodnym w użytkowaniu sprzętem.

Liny syntetyczne – niezawodne w wielu sytuacjach

Liny syntetyczne do wyciągarek są bez wątpienia wygodniejsze oraz pod wieloma względami przyjazne w użytkowaniu. Sama konstrukcja jest dosyć miękka, co sprawia, że łatwo się ją trzyma czy przenosi. Warto jednak wybrać mocniejsze liny syntetyczne od uciągu wyciągarki, aby mogła ona nie tylko dłużej posłużyć, ale zdecydowanie lepiej sprawdzić się w nieprzewidzianych oraz trudnych sytuacjach na wymagającym terenie. Liny syntetyczne będą idealne, jeśli wiemy, że nie będziemy używać również wyciągarki do ciężkich sprzętów. Ponadto samej liny nie trzeba poddawać konserwacji, ponieważ nie jest narażona na żadną korozję jak w przypadku lin stalowych.

Posiadamy liny syntetyczne w różnych rozmiarach. Najczęściej kupowane w naszym sklepie to takie ze średnicą: 6mm, 8mm, 9mm, 10mm, 12mm czy 14mm. Popularne są również liny syntetyczne w oplocie.

Dlatego liny syntetyczne do wyciągarek stanowią świetną alternatywę dla ich stalowych odpowiedników. Wykonane są z różnego materiału, ale mimo to mają taką samą konstrukcję, gęstość, grubość czy strukturę. W naszej ofercie sklepu terenowiec.pl znajdziemy liny syntetyczne zakończone kauszą rurkową oraz hakiem, co umożliwia ich bezproblemowy montaż oraz użytkowanie.