Jest 63 produktów.

Liny do wyciągarek

Skuteczność wyciągarki samochodowej w dużej mierze zależy od tego, jaką linę się do niej wybierze oraz założy. Dziś wybór nie jest ograniczony tylko i wyłącznie do porównania grubości czy wytrzymałości. Przede wszystkim należy zastanowić się nad wyborem jej odpowiedniego rodzaju – stalowa, syntetyczna, a może kinetyczna? Wszystkie liny do wyciągarek znajdziesz w naszym sklepie terenowiec.pl,  a także niezbędne akcesoria do lin, które sprawią, że używanie zarówno liny, jak i wyciągarki będzie znacznie łatwiejsze. Liny do wyciągarek mają również swoje różne zastosowania, dlatego można stwierdzić, że jest to niezwykle potrzebny oraz uniwersalny element, który przyda się podczas wielu sytuacji.

Warto także zastanowić się nad wszystkimi właściwościami poszczególnych lin do wyciągarek. Lina stalowa jest najczęściej wybierana ze względu na to, że jest odporna na przecięcia i przetarcia, a także jest niewrażliwa na działanie wysokiej temperatury. Wymaga jedynie regularnej konserwacji oraz pokrycia olejem, aby nie zahaczać ani się nie plątać podczas użytkowania. Lina syntetyczna jest z kolei miękka w dotyku, nie kaleczy dłoni oraz jest dużo lżejsza od liny stalowej – nie zahacza się oraz nie zakleszcza. Charakteryzuje się również większą siłą zrywającą niż stalowa lina. Natomiaslina kinetyczna przekazuje dużą siłę samochodu ciągnącego na pojazd, który jest wyciągany. Powoduje duże szarpnięcie, przez co auto, które znalazło się w niewłaściwym miejscu, od razu znajduje się w bezpiecznej pozycji.

Jeśli szukasz odpowiedniej liny do swojej wyciągarki, zapoznaj się z ofertą naszego sklepu. Jesteśmy przekonani, że wysoka jakość usług oraz produktów zachęci Cię do dokonania zakupów.