Jest 8 produktów.

Zblocze do wyciągarki

Wyciągarka to urządzenie, które często narażone jest na działanie w trudnych warunkach zarówno atmosferycznych, jak i terenowych. Dlatego dodatkowe wyposażenie w postaci akcesoriów to podstawa, zwłaszcza wśród właścicieli wyciągarki w samochodach specjalnych i terenowych. Elementy te mają za zadanie przede wszystkim uporać się z trudnymi sytuacjami i ułatwić pracę z samą wyciągarką samochodową.

Zblocze do wyciągarki – działanie

Dodatkowy sprzęt i akcesoria to podstawa podczas użytkowania wyciągarki. Takie elementy skutecznie zwiększają siłę uciągu, utrzymują odpowiednie naprężenie liny i sprawiają, że korzystanie z urządzenia jest sprawniejsze. Za takie funkcje odpowiada zblocze do wyciągarki.

Zblocze poprawia skuteczność korzystania z wyciągarki, dzięki zwiększeniu siły ciągnięcia. Umożliwia także zmianę kierunku podnoszenia i ciągnięcia. Zblocza  pozwalają na stabilizację pracy, a do ich największych zalet należy:

  •          dodatkowy uciąg,
  •          odciążony silnik,
  •          przedłużona żywotność wyciągarki samochodowej.

Zblocze pozwala na wyciąganie elementów w pozycjach, gdzie uzyskanie linii prostej nie jest możliwe i bezpieczne.

Zblocze wyciągarki – zastosowanie

Oczywiście zblocza użyjemy wszędzie tam, gdzie pracuje się w oparciu o wyciągarkę, czyli w terenie podczas wyciągania pojazdów czy innych elementów. Jednak zblocze do wyciągarki możemy zastosować także w innych sytuacjach – zwłaszcza tam, gdzie przenoszenie elementów pod jednym kątem jest utrudnione lub po prostu niemożliwe.

Warto wiedzieć, że w zakładach produkcyjnych, hutach, czy warsztatach do przemieszczania cięższych elementów używa się również tego elementu, a dokładnie zblocza linowego. Zblocze linowe odpowiada za transport elementów na pewną wysokość i przemieszczenie ich w inne miejsce. Z kolei spotykane na rynku zblocze budowlane ułatwia pracę w budownictwie tam, gdzie potrzebne jest przenoszenie ciężkich obciążeń. Dlatego szybko można wyciągnąć wnioski, że zblocze to uniwersalny i bardzo funkcjonalny element.