Jest 68 produktów.

Wyciągarki samochodów ciężarowych

Wyciągarka samochodowa ma swoje zastosowanie w różnych sytuacjach, nawet ekstremalnych. Najczęściej wykorzystuje się ją w pojazdach terenowych, ale także w samochodach ciężarowych znajdzie swoje zastosowanie. Z pewnością warto ją posiadać, aby być przygotowanym niezależnie od występującej sytuacji. W naszym sklepie Terenowiec znajdziesz profesjonalne wyciągarki do samochodów ciężarowych, a także akcesoria do wyciągarek i części, które są niezbędne do tego typu urządzeń.

Najpopularniejsze zastosowanie wyciągarki

Sama wyciągarka najczęściej kojarzy się z samochodem terenowym, gdzie zazwyczaj auta terenowe poruszają się po terenie bez asfaltu, często w lasach, na rozlewiskach czy piaszczystych terenach. Wyciągarka jest również przydatna podczas kolizji, gdzie posiada ją większość aut specjalizujących się w pomocy drogowej (sprawdź: wyciągarki do lawety). Urządzenie to jest niezbędne w pojazdach specjalnych służb ratowniczych, mowa głównie o straży pożarnej. Wyciągarka odpowiada przede wszystkim za wyciągnięcie samochodu z opresji, a więc z miejsca, w którym nie powinien się znaleźć. Niekiedy łatwo uporać się z problemem samodzielnie, ale w większości przypadków wyciągarka będzie niezbędna. Urządzenie to montuje się również w samochodach ciężarowych, szczególnie tych typowo budowlanych lub większych pojazdach służb ratowniczych i pomocy drogowej.

Wybór wyciągarki do samochodu ciężarowego — na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru wyciągarki powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów. Przede wszystkim dopasujmy urządzenie do naszych potrzeb. Dzięki temu wykorzystamy wszystkie możliwości wyciągarki. Oprócz tego istotny jest uciąg, który jest najważniejszym parametrem podczas wyboru wyciągarki. Zbyt mały uciąg nie sprawdzi się dobrze, o czym musimy pamiętać. Uciąg powinien wynosić 1,5 raza dopuszczalnej masy całkowitej pojazdy. Pozwoli to spełnić wszystkie funkcje wyciągarki. Ważna jest także moc, gdzie podobnie jak przy uciągu, powinna być ona dopasowana do masy całkowitej pojazdy. Wyciągarka o mocy 9 KM jest w stanie uciągnąć ciężar, który waży ponad 4 tony. Zdecydowanie w przypadku wyciągarki do samochodu ciężarowego, moc musi być jak najwyższa.

Wyciągarki do ciężarówek

Warto zwrócić uwagę również na typ wyciągarki, gdzie parametr ten jest związany ze sposobem montażu urządzenia. Na rynku możemy znaleźć wyciągarki zintegrowane lub z oddzielną puszką sterującą (patrz: piloty do wyciągarek). Pierwsze rozwiązanie jest bardzo proste w montażu i doskonale wpasowuje się w miejsce, które przewidziano dla wyciągarki w pojeździe. Wyciągarka z oddzielną puszką sterującą oznacza, że sterowanie urządzenia może być umieszczone w dowolnym miejscu.

Zdecydowanie warto wybrać wyciągarki do samochodów ciężarowych w naszym sklepie Terenowiec, gdzie posiadamy urządzenia różnego typu, aby każdy z Klientów mógł dopasować sprzęt do swoich potrzeb.