Szekle

Jest 3 produktów.
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów

Szekle to elementy łącznikowe, które stosuje się jako sprzęt do lin, pasów i łańcuchów. Szekla kojarzy się miłośnikom off-roadu z wyciągarką, w której możemy właśnie ten element zamontować. Dobór odpowiedniej szekli jest zatem ważny, ponieważ musimy podczas korzystania z wyciągarki mieć prawidłowo zamontowaną linę. Pomóc w tym może zdecydowanie posiadanie szekli, które znajdziesz w naszym sklepie.

Szekle – charakterystyka

Konstrukcja szekli jest bardzo prosta, dlatego prostota ta przekłada się również na użytkowanie i stosowanie podczas korzystania z wyciągarki. Możemy również wyposażyć się w kilka rodzajów szekli, ale najpopularniejsze z nich w dalszym ciągu przypominają kształt litery „U” i Omegi. Szekle zbudowane są z półkola i śruby, która zamyka i otwiera otwór wspomnianego półkola za pomocą śruby lub zapadki sprężynowej – służąca do łączenia różnych elementów. Przede wszystkim wyróżnia je wytrzymałość, mimo wielu rodzajów pod względem konstrukcji, kształtu czy rozmiaru. Warto jednak wiedzieć, że mają określoną wytrzymałość, którą dobrze dopasować do swoich potrzeb. Znajdziemy szekle, które wyróżniają się wytrzymałością od 3,5 tony do nawet 8,5 tony.

Szekle z pewnością przydadzą się podczas off-roadowych podróży, ponieważ umożliwiają swobodne łączenie liny i taśmy, co jest bardzo pomocne, szczególnie w kryzysowych sytuacjach. Szekla dzięki swojemu kształtowi jest bardzo funkcjonalna i praktyczna, pozwalając połączyć ze sobą kilka elementów.

Szekle – zastosowanie

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szekli, które stosowane są w zależności od wykonywanych prac oraz wykorzystywanych urządzeń i maszyn. Szekle najczęściej stosuje się wraz z linami i łańcuchami, ponieważ są elementami łącznikowymi. Możemy używać ich również jako łączenie ze sobą lin i pasów do wyciągarek, dlatego warto je posiadać, jeśli mamy w swoim pojeździe wyciągarkę. Specjalny kształt pozwala na łączenie kilku elementów na jednej szekli przede wszystkim bezpiecznie. Wszystko za sprawą tego, że szekle tworzą zamknięty obwód, otwierany i zamykamy z pomocą śruby.

Zdecydowanie zachęcamy do zakupu szekli w naszym sklepie Terenowiec, ponieważ cechuje nas wysoka jakość produktów, a to jest najważniejsze podczas wyboru szekli. Wysoka jakość szekli wpływa przede wszystkim na ich wytrzymałość, dlatego tańsze zamienniki czy nieodpowiedniej jakości nie sprawdzą się podczas wykonywania różnych prac. Warto zainwestować w sprzęt, dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że posiadamy wytrzymały i stabilny element, który poradzi sobie w każdej sytuacji.