Jest 19 produktów.

Ładowarki i prostowniki CTEK

W ofercie naszego sklepu znajdują się profesjonalne urządzenia do obsługi pojazdów specjalnych, a w tym ładowarki CTEK. To produkty, które pozwalają na skuteczne ładowanie akumulatorów w pojeździe. Nasze akcesoria mogą zostać wykorzystane w różnych miejscach – nawet w warsztatach samochodowych.

Ładowarki CTEK – do czego służy prostownik?

Prostownik to urządzenie, które ma na celu zmianę napięcia przemiennego na napięcie stałe. Działanie to opiera się na ładowaniu prądu z urządzenia do akumulatora. Z tego względu wymiennie nazywa się to również ładowarką do akumulatorów. Takie urządzenie jest przydatne szczególnie zimą, gdy to właśnie wtedy dochodzi najczęściej do rozładowania akumulatora przez wpływ zbyt niskich temperatur. Należy jednak pamiętać, że często tego przyczyną może być również wzmożony pobór mocy dla urządzeń znajdujących się w pojeździe.

Warto wiedzieć, że istnieją trzy rodzaje prostowników. Pierwszy z nich to prostowniki standardowe, które nie posiadają żadnych dodatkowych rozwiązań, a także mają prostą budowę. Wystarczają one do ładowania aut osobowych, jednak dobrze pamiętać wówczas o systemach ochronnych. Drugi typ to prostowniki mikroprocesowe. Nie wymagają odłączenia ich po naładowaniu, gdyż nie ulegają zwarciu i same wyłączają się po zakończonej pracy. Ostatnim typem to prostowniki tradycyjne, które służą do ładowania jedynie dużych akumulatorów. Z tego względu stosuje się do różnych pojazdów elektrycznych.

Ładowarki CTEK w sklepie Terenowiec

Ładowarki to bez wątpienia przydatne urządzenia. Ładują akumulator, a jednocześnie regenerują go. Bez niego ciężko wyruszyć szczególnie w dłuższą trasę, czy poruszać się podczas mrozów, gdy nieoczekiwanie samochód odmówi posłuszeństwa. Warto zainwestować w dobre ładowarki, aby móc cieszyć się nie tylko bezpiecznym sprzętem, ale również takim, który wyróżnia się szeregiem pomocnych właściwości ułatwiających ładowanie. W naszym sklepie terenowiec.pl znajdziesz urządzenie, które należą do różnych kategorii: 12V, 24V czy DC/DC, a także różne akcesoria do nich. Można je użytkować do różnego rodzaju przedmiotów. Posiadają również różne tryby ładowania, np. analizy, regeneracji czy konserwacji płynnej. Ich zaletą jest możliwość zasilania z odnawialnych źródeł energii.