Jest 6 produktów.

Liny stalowe

Wybór odpowiedniej liny zależy od tego, do czego będzie nam tak naprawdę potrzebna. W przypadku ekstremalnych wypraw na trudny oraz nierówny teren zdecydowanie lepiej postawić wtedy na liny stalowe. Są one zdecydowanie odporniejsze na wymagające warunki oraz traktowanie. Liny stalowe do wyciągarek znajdziesz w naszym sklepie terenowiec.pl. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj oraz wymiary danej liny.

Liny stalowe do wyciągarek – wady i zalety

Warto na samym początku przyjrzeć się wszystkim wadom oraz zaletom lin stalowych do wyciągarek. Przede wszystkim zacznijmy od pozytywów, które z pewnością przekonają do swojego użycia oraz wyboru. Liny stalowe są w pełni odporne na przecięcia oraz przetarcia, co zdecydowanie przemawia na ich korzyść. Wówczas możemy być pewni, że nie zdarzy nam się żadna przykra sytuacja podczas wyciągania auta czy innego pojazdu. Lina stalowa jest również niewrażliwa na warunki atmosferyczne oraz temperaturę. Ponadto jest tańsza od liny syntetycznej o podobnych parametrach użytkowych. Jednak należy pamiętać, aby liny często poddawać procesom konserwacyjnym i pokryć je olejem, ponieważ lubią się plątać i zahaczać, a nawet klinować w przypadku bardziej zużytych lin. Ponadto, jeśli chcemy, aby nie tylko posłużyły nam dłużej, ale również lepiej wyglądały, ich konserwacja jest wręcz obowiązkowa. Liny wówczas nie zostaną skorodowane. Liny stalowa jest również cięższa niż jej syntetyczny odpowiednik, dlatego warto zainwestować w napinacze do linki stalowej, co poprawi komfort oraz bezpieczeństwo podczas jej zwijania.

Liny do wyciągarek i ich szerokie zastosowanie

Liny do wyciągarek mają wiele zastosowań, dlatego nawet liny stalowe mogą zostać używane w różnych dziedzinach gospodarki. Z lin korzysta się nawet do wyciągarek leśnych, paralotniowych, a także tradycyjnie do wyciągarek samochodowych czy mechanicznych. W asortymencie naszego sklepu terenowiec.pl znajdziemy wyciągarki mechaniczne, hydrauliczne oraz ręczne. Dlatego bez problemu możesz zaopatrzyć się również w liny stalowe, które mają wszechstronne zastosowanie oraz dzielą się na różne rodzaje.