Jest 3 produktów.

Drążek Panharda

Samochód przeznaczony do jazdy off-road wymaga przede wszystkim odpowiedniego przygotowania oraz akcesoriów, dzięki którym sprawdzi się podczas różnych warunków na drodze. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu, gdzie znajdziesz dużą ilość różnych akcesoriów do swojego pojazdu oraz wyciągarek. W ofercie możesz nabyć także drążki Panharda.

Drążek Panharda – najważniejsze informacje

Drążek Panharda nazywany jest inaczej drążkiem reakcyjnym. To nic innego jak element prowadzący zawieszenia. Zadaniem tego drążka reakcyjnego jest kontrola ruchu kół w kierunku wzdłużnym. Zazwyczaj część tą montuje się po jednej stronie do osi samochodu, a po drugiej stronie do podwozia. Warto wspomnieć również o tym, że drążki Panharda są umieszczone pod kołem, dzięki czemu są odporne na przeciążenia pojawiające się w trakcie hamowania oraz podczas utraty przyczepności kół podczas przyspieszania.

Do czego służą drążki Panharda?

Najważniejszym zadaniem drążków Panharda jest przenoszenie siły wzdłużnej pochodzącej z pracy kół, tłumienie jej oraz ochrona zespołu resorującego przed nadmierną ilością drgań. Obecność drążka reakcyjnego w zawieszeniu umożliwia także utrzymanie osi pojazdu w prawidłowej pozycji. Ma to ogromny wpływ na geometrię zawieszenia auta.

Warto również wspomnieć o tym, że występują dwa rodzaje drążków reakcyjnych. Drążki zamontowane są wzdłużnie (w osi przedniej). Z kolei na tylnej osi znaleźć można drążki reakcyjne zamontowane w sposób poprzeczny.

Każdy z kierowców powinien pamiętać o drążku Panharda w swoim samochodzie. Sprawdzenie tego elementu jest bardzo proste – jego zużycie nie niesie za sobą większych problemów, ale z pewnością przyspieszy awarię innych elementów. W naszym sklepie terenowiec.pl oferujemy drążki Panharda, które umożliwiają prawidłowe wyregulowanie geometrii zawieszenia po zwiększeniu prześwitu pojazdu. Drążek montowany jest w miejscu fabrycznego elementu. Oferujemy części dedykowane różnym modelom pojazdu. Wystarczy, że dokładnie zapoznasz się z naszym asortymentem.