Jest 6 produktów.

Dystanse kół

Dystanse do kół są z pewnością znane przez wielu miłośników motoryzacji. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, czym są dystanse i jakie mają zadanie w samochodzie. To po prostu nic innego jak pierścienie dystansowe, które umożliwiają zwiększenie rozstawu kół, co poprawia właściwości jezdne pojazdu, a także nadaje mu odpowiedniego wyglądu. Dystanse do kół często również wykorzystuje się w samochodzie terenowym, a więc w off-roadzie. Dlatego elementy te znajdziesz w naszym sklepie Terenowiec, gdzie specjalizujemy się w sprzedaży produktów do pojazdów terenowych.

Dystanse do kół – co musisz wiedzieć?

Cały efekt zwiększenia rozstawu kół uzyskamy za pomocą dystansów, na które decydują się osoby, które chcą nieco poddać tuningowi swój samochód. Takie rozwiązanie znajdziemy również w popularnych pojazdach terenowych. Dzięki temu auto uzyska nowe proporcje i będzie sprawiało wrażenie stabilniejszego i dynamicznego. Jak już wspomnieliśmy, dystanse do kół odpowiadają także nie tylko za aspekt wizualny, ale poprawiają właściwości jezdne samochodu. W przypadku, gdy montujemy zbyt duże hamulce lub zakładamy felgi o zbyt głębokim ET (większym niż fabrycznie) to konieczne jest zaopatrzenie pojazdu również w dystanse do kół.

Na rynku znajdziemy zazwyczaj dystanse do kół aluminiowe (czasem z elementem magnezu). Niekiedy spotkamy również dystanse stalowe, które są cięższe niż odpowiedniki lekkich stopów. Aby móc dobrać odpowiednią grubość dystansu, należy zmierzyć odległość między krawędzią błotnika a opony. Dzięki temu łatwo usuniemy oponę od piasty, co da największą grubość dystansu. Z kolei szerokość dystansów z przodu i z tyłu nie musi być taka sama.

Rodzaje dystansów do kół

Przede wszystkim możemy się spotkać z kilkoma rodzajami dystansów do kół. Do nich należą:

  •        dystanse przelotowe bez kołnierza centrującego,
  •        dystanse przelotowe z kołnierzem centrującym,
  •        dystanse przymocowane do piasty.

Można również zaopatrzyć się w dystanse, które zmieniają rozstaw śrub. Zmieniony rozstaw szpilek daje możliwości zastosowania kół o innym rozstawie śrub, niż fabrycznie jest to możliwe. Montaż i konstrukcja tych elementów nie różni się niczym od ostatniego z rodzajów dystansów, czyli przymocowanych do piasty.

Warto wiedzieć, że dystanse do kół świetnie sprawdzą się w terenówkach, dlatego to właśnie w naszym sklepie możesz nabyć te elementy do swojego pojazdu. U nas znajdziesz dystanse kół do Jeepa, Mercedesa, Suzuki, Toyoty, Mitsubishi, Nissana czy Land Rovera. Dzięki temu dopasujesz elementy do modelu danego pojazdu pod względem marki i wymiarów.