Jest 3 produktów.

Akumulatory do kosiarek, maszyn rolniczych

Na rynku znajdziemy akumulatory do kosiarek i maszyn rolniczych, w których najczęściej występuje technologia z płynnym elektrolitem. Do wyboru mamy zazwyczaj akumulatory bezobsługowe, ale również z koniecznością kontroli poziomu elektrolitu. Niekiedy spotkamy się również z wykorzystaniem akumulatorów w technologii AGM i żelowych do kosiarek czy maszyn rolniczych.

Jaki akumulator wybrać?

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora, którą liczy się w amperogodzinach, gdzie określa się ilość energii, jaką urządzenie może dostarczyć do całkowitego rozładowania. W przypadku wyboru akumulatora do maszyn rolniczych powinnyśmy kierować się dobraniem urządzenia o zdecydowanie większej pojemności, dzięki temu podczas pracy z maszyną nie będziemy rozczarowani, gdy nagle przestanie ona działać. Dlatego pojemność akumulatora warto dopasować do danego urządzenia i maszyny. Kolejnym ważnym czynnikiem podczas wyboru akumulatora do kosiarek i maszyn rolniczych jest prąd rozruchowy, czyli jednostka mierzona w amperach. Im większy prąd, tym lepiej, ponieważ odbiornik pobierze maksymalny prąd, jaki umożliwi to przewyższenie oporu silnika.

Warto zastanowić się również, jaki akumulator sprawdzi się do wspomnianych już urządzeń. Jak już wymieniliśmy, najczęściej stosuje się ten z płynnym elektrolitem, ponieważ wystarczają do pracy kosiarek czy maszyn rolniczych. Z kolei akumulatory AGM są bardziej odporne na warunki pracy cyklicznej. Akumulatory żelowe sprawdzą się natomiast lepiej w pojazdach takich jak przyczepy kempingowe, gdzie wymaga się stałego zasilania.

Akumulatory do kosiarek i maszyn rolniczych – charakterystyka

Podczas wyboru odpowiedniego akumulatora najważniejsze jest, aby urządzenie posiadało jak najlepszy prąd rozruchu oraz większą pojemność, co będzie oznaczało lepszą rezerwą mocy i niezawodność dostaw energii. Do charakterystycznych cech akumulatorów z przeznaczeniem do maszyn rolniczych możemy wyróżnić to, że są zazwyczaj bezobsługowe, cechują się dłuższą żywotnością, minimalnym stopniem samorozładowania, niezawodnym rozruchem w każdej temperaturze, większą mocą rozruchową zimnego silnika, czy odpornością na czynniki zewnętrze. Ponadto daje bezpieczeństwo podczas eksploatacji i umożliwia montaż we wnętrzu pojazdu poprzez zabezpieczenie przed wyciekiem. Akumulatory do kosiarek, maszyn rolniczych muszą być również przyjazne dla środowiska poprzez dostarczenie w pełni zamkniętego urządzenia.